Чому з’являється білий дим із вихлопної труби на різних авто

Білий дим з вихлопної труби може свідчити про певні несправності автомобіля. При першій появі цього явища слід негайно звернутися до автомайстерні для детальної діагностики та виявлення причин.

Причини білого диму з вихлопної труби

Причин появи білого диму може бути багато, і не всі вони вказують на серйозні проблеми. Однак краще звернутися до фахівців, щоб запобігти можливим проблемам. Найпоширеніші причини білого вихлопу:

– Конденсат. Часто утворюється в холодну погоду. Теплий газ, що виділяється з вихлопної труби, може утворювати білу пару. Це найшкідливіша і найпоширеніша причина.
– Витік антифризу. При цій проблемі білий дим може йти як на холодному двигуні, так і при достатньому прогріванні. Власник авто може також відчути солодкуватий аромат.
– Порушення герметичності. Зазвичай пов’язано зі зміною щільності прилягання поршневих кілець. Це допускає проникнення мастила у відсік згоряння, що викликає білий дим з глушника.
– Поломка форсунки. Форсунку може заклинити у відкритому положенні, що спричиняє перелив палива. Це може викликати білий або сірий дим, залежно від кількості нагару.
– Збій синхронізації паливного насоса. Така проблема зустрічається в авто, що працюють на дизельному паливі. Білий дим з вихлопної труби дизельного двигуна може з’являтися на високих швидкостях.

Білий дим із вихлопної труби дизельного авто

Густий білий дим з вихлопної труби дизельного автомобіля може бути спричинений різними факторами, такими як:

– Вологість у вузлах при запуску двигуна.
– Некоректне згоряння дизельного палива.
– Недостатня компресія.
– Запізнілий спалах у камері згоряння.
– Некоректна робота свічок.
– Потрапляння охолоджувальної рідини в циліндри.

Білий дим із вихлопної труби бензинового авто

Бензинові двигуни можуть мати ті ж проблеми, що й дизельні, з додатковими причинами:

– Перелив паливної суміші в циліндри. Білий дим із запахом бензину може свідчити про цю проблему. Необхідно провести діагностику систем впуску та випуску, форсунок або системи впорскування палива.
– Попадання рідини у камеру згоряння. Наприклад, антифриз може просочитися туди. Іноді це можна переплутати з сизим димом від потрапляння масла.

Густий білий дим на холодному та теплому двигуні

Під час запуску холодного двигуна пар з вихлопної труби є нормальним явищем, особливо при низьких температурах. Це викликано конденсацією вологи.

На прогрітому двигуні білий дим може свідчити про попадання охолоджувальної рідини в циліндри, що може бути спричинено порушенням цілісності прокладки, дефектами головки або циліндрів. Це потребує негайного ремонту, щоб запобігти перегріву або руйнуванню двигуна.

Що робити, якщо з’явився білий дим

Якщо з вихлопної труби йде білий дим, необхідно звернутися в автосервіс для усунення несправностей. Це допоможе продовжити термін експлуатації автомобіля.

У наших СТО компанії tutservice ми проведемо діагностику авто і виявимо причину білого диму. Якщо потрібна заміна деталей, ми можемо замовити їх за привабливою ціною і високою якістю. Ми співпрацюємо лише з перевіреними постачальниками оригінальних та аналогових запчастин, що відповідають всім нормам і вимогам експлуатації.

5/5 - (5 голосів)