Належний догляд за акумулятором автомобіля не менш важливий, ніж обслуговування двигуна. Акумуляторна батарея є джерелом енергії для запуску двигуна та забезпечує роботу таких енерговитратних систем автомобіля, як підігрів вікон і сидінь, аудіосистема, сигналізація, GPS-навігація. Для ефективної роботи транспортного засобу та його енергомістких функцій потрібен постійний догляд за акумулятором, основним елементом якого є контроль заряду батареї.
При повній зарядці акумулятора напруга становить від 12,6 до 12,9 вольт. Якщо показники нижчі, батарею слід підзарядити. Часте допущення повної розрядки АКБ призводить до швидкого виходу її з ладу. Стежити за рівнем заряду можна за допомогою тахометра або іншого приладу з вольтметром.
Догляд за АКБ автомобіля: підзарядка
У літню пору акумулятор може підзаряджатися самостійно під час руху автомобіля. Однак, якщо батарея розрядилася через тривалий простій, необхідно скористатися спеціальним пристроєм для підзарядки. Для цього потрібно виконати кілька простих кроків.
Зняти акумулятор для підключення до зарядного пристрою або від’єднати обидві клеми від плюсового дроту і маси автомобіля.
Підключити акумулятор до зарядного пристрою, уважно перевіривши полярність, після чого увімкнути зарядний пристрій у мережу. Не рекомендується залишати батарею без нагляду під час зарядки.
Після повної зарядки відключити спочатку мінусовий контакт, а потім увесь акумулятор, і встановити його назад на автомобіль.
Якісний догляд за акумулятором автомобіля включає правильне його підключення. Важливо ретельно закріпити контакти, оскільки від цього залежить не лише функціонування батареї, а й робота всієї електросистеми автомобіля. Крім того, погано закріплені дроти можуть злетіти під час руху і призвести до втрати контролю над транспортним засобом.
Догляд і обслуговування акумулятора: чистка
Правильний догляд за акумуляторною батареєю, який включає підтримання чистоти пристрою, допомагає продовжити термін утримання заряду.
Бруд може заблокувати отвір газовідводу, що призведе до накопичення газів у батареї та її можливого розриву. Пил, що збирається на клемах, може спричинити замикання і втрату енергії, оскільки перешкоджає нормальній передачі електроструму. Для очищення клем використовують нашатирний спирт і наждачний папір.
Обслуговування акумулятора з протіканням на клемах
Поява зеленого або білого нальоту на клемах свідчить про окислення металів або електрохімічну корозію. Цей процес може порушити контакт клем із полюсом акумулятора, тому наліт необхідно негайно видалити за допомогою десятивідсоткового содового розчину та металевої щітки.
Як доглядати за новим акумулятором
Новий акумулятор вимагає ретельного контролю рівня зарядки, не менш важливого, ніж для акумулятора, що вже давно використовується в автомобілі. Замовити заміну автомобільного акумулятора. Хоча на виробництві батарея заряджається максимально, за час транспортування та зберігання на складі або в магазині вона може втратити частину заряду. Встановлення на транспортний засіб акумулятора з неповним зарядом може мати негативні наслідки.
Як стежити за акумулятором, який недозаряджений
Якщо новий автомобіль довгий час простоює з частково зарядженим акумулятором, на його пластинах починається процес сульфатації — утворення нальоту сірчанокислого свинцю. На ранній стадії цей наліт можна усунути, повністю зарядивши акумулятор і підвищивши щільність електроліту. Якщо нальоту надто багато, навіть екстрений догляд за новим акумулятором може не дати результатів, і акумулятор, який ще не використовувався, доведеться замінити.
Догляд за акумулятором автомобіля взимку
Взимку навантаження на акумулятор зростає через необхідність обігріву замерзлих частин двигуна. При мінусових температурах батарея розряджається швидше: при -20°C вона може повністю розрядитися, що впливає на її подальшу роботу. Зимовий догляд за акумулятором включає:
– Зберігання в нормальних температурних умовах;
– Очищення корпусу і вентиляційних отворів від забруднень;
– Видалення окису з поверхні клем і обробку їх літолом без затягування болтів;
– Підвищення рівня заряду.
Після тривалого простою автомобіля перед запуском необхідно вимкнути споживачів енергії, таких як фари, клімат-контроль і обігрів скла, щоб дати акумулятору змогу підвищити потужність до потрібного рівня.
Як зберігати акумулятор взимку
При не надто низьких температурах достатньо від’єднати одну клему акумулятора, щоб уникнути витоку заряду. У разі сильних морозів акумулятор слід зняти і зберігати в опалювальному приміщенні. Важливо уникати прямих сонячних променів, щоб уникнути деформації корпусу.
Для сухозаряджених акумуляторів необхідне приміщення з хорошою вентиляцією та відсутністю вогкості. Якщо акумулятор з електролітом, слід перевірити рівень електроліту і долити дистильовану воду при необхідності.
Догляд за необслуговуваним акумулятором
Необслуговувані акумулятори, які не потребують ретельного контролю, є стандартом у більшості сучасних автомобілів. Правильний догляд за такими батареями забезпечує їх безперебійну роботу протягом 5-6 років. Слід уникати:
– Недозарядження або перезарядження;
– Напруги в зарядному пристрої понад 14,5 вольт;
– Витоку струму;
– Переохолодження акумулятора;
– Несправностей електросистеми автомобіля.
Професійний догляд та обслуговування акумулятора
Для максимально довгого терміну служби акумулятора слід періодично проводити його діагностику. Автосервіс tutservice надає якісні послуги з профілактики, діагностики, технічного ремонту та заміни акумуляторів з гарантійним обслуговуванням. Фахівці сервісу консультують клієнтів щодо правильного догляду за акумуляторами на всіх етапах дії гарантії.