У будь-якому автомобілі система запалювання є однією з ключових. Основними компонентами є свічки запалювання, які відповідають за запалювання повітряно-паливної суміші у камері згоряння. Важливо, щоб автовласники розуміли, як провести перевірку свічок запалювання вдома, оскільки з часом ці деталі зношуються і можуть вийти з ладу.

Як перевірити свічки запалювання за допомогою тестера 

Багатьох власників автомобілів цікавить, як використовують мультиметр для перевірки свічок запалювання. Це спеціальний прилад, призначений для виявлення несправностей у різних компонентах. Процес виглядає наступним чином:

 1. Підключають щупи до відповідних гнізд на корпусі пристрою.
 2. Перемикають тестер на режим вимірювання опору з діапазоном 20 кОм.
 3. Один щуп підключають до входу свічки, а другий – до її корпусу.
 4. Значення опору відображається на дисплеї. Якщо воно виходить за межі стандартного діапазону (2-10 кОм), елемент вважається несправним. Опір свічок запалювання залежить від їх типу, який встановлено в автомобілі.

Також існують спеціальні “пістолети” для перевірки роботи елементів. Після вийняття свічки її вставляють у прилад, натискають на курок. Якщо індикатор ввімкнеться, це свідчить про нормальну роботу елемента і відсутність потреби в його заміні.

Проте, перевірка свічок запалювання іншими способами варто довірити лише досвідченим фахівцям. Робота з електрикою автомобіля пов’язана із ризиком отримання удару струмом, тому самостійну перевірку не рекомендується.

Що буде, якщо не міняти свічки запалювання в автомобілі

У випадку, коли свічки в автомобілі вийшли з ладу, необхідно замінити їх новими комплектуючими. В іншому випадку, зношені елементи негативно впливатимуть на ключовий вузол будь-якого автомобіля – силовий агрегат. Подальший складний та витратний ремонт двигуна стає необхідним, що є основною причиною заміни свічок запалювання.

Наприклад, може виникнути сильна детонація у камері згоряння, що призводить до утворення потужної ударної хвилі. Розвал Печерськ. Це може спричинити детонацію всього палива всередині циліндра, що призводить до серйозних механічних та термічних навантажень на деталі автомобіля, такі як горіння поршнів або електроди свічок.

Про що говорять свічки запалювання: ознаки неполадок

Перші ознаки дефекту свічок запалювання відображаються у роботі силової системи. Власник автомобіля може спостерігати різноманітні проблеми, такі як втрата потужності двигуна, пропуски у запалюванні та інші. З часом ситуація погіршується, з’являються нові та більш серйозні ознаки дефекту свічок запалювання:

 • Силова установка починає троїти, тобто нестабільно працює як на холостому ходу, так і під час руху автомобіля в будь-якому режимі їзди.
 • Стартер працює, але двигун не запалюється. У важких випадках автомобіль може не заводитися взагалі.
 • Збільшується витрата палива у всіх режимах їзди.
 • Вихлопний дим стає чорним, і викид токсичних вуглекислих газів збільшується.
 • Динаміка роботи двигуна значно погіршується, потужність втрачається, автомобіль не може розвивати потрібну швидкість і гірше маневрує на дорозі.

Як часто змінюють свічки запалювання: терміни заміни

Для кожного транспортного засобу існує визначений інтервал, через який рекомендується заміна свічок запалювання. Для більшості автомобілів цей інтервал зазвичай становить 30-60 тисяч кілометрів пробігу. Сервіс авто Печерськ. Однак це значення може варіюватися в широкому діапазоні, залежно від умов експлуатації та матеріалу, з якого виготовлені деталі.

Знання того, який пробіг можуть “пройти” свічки запалювання різних типів, дозволяє водіям своєчасно звертатися в автосервіс:

 • Свічки з міді, які є найбільш доступними за ціною, зазвичай витримують 25-30 тисяч кілометрів.
 • Свічки з платиновим покриттям, які стійкі до утворення нагару, зазвичай потребують заміни після 40-50 тисяч кілометрів.
 • Свічки з іридієвими елементами, які є найбільш дорогими та якісними, можуть служити до 100 тисяч кілометрів.

Однак періодичність заміни свічок запалювання може змінюватися для різних транспортних засобів. Для отримання точної інформації щодо оптимальних термінів заміни рекомендується звернутися до інструкції з експлуатації автомобіля, де виробник зазвичай вказує рекомендовані інтервали для встановлення нових деталей.

Як почистити свічку запалювання: способи

Якщо на свічках запалювання утворився нагар, це не обов’язково означає проблеми з силовою установкою або інші несправності у автомобілі. Проте утворення нальоту на деталях негативно впливає на їх ефективність з часом.

Знання того, як очистити свічки запалювання від нагару, дозволяє власникам автомобілів продовжити термін служби цих елементів на 5-10 тисяч кілометрів. Більше того, якщо нагар не видаляти, свічки можуть швидко вийти з ладу: товстий шар бруду призводить до перегрівання деталі, а її електрод може розтопитися.

Існують різні способи чистки свічок запалювання від нагару:

 1. Використання дрібнозернистого наждачного паперу для видалення шару нагару. Важливо проводити цю операцію обережно, без поспішання, оскільки некоректні рухи можуть пошкодити ізоляцію свічки, що призведе до неправильної роботи.
 2. Використання побутової хімії – простий і безпечний спосіб відновлення свічок. Достатньо налити засіб для видалення нальоту та іржі в контейнер, а потім підмочити в цей розчин нагаром вкриту частину свічки. Через 35-40 хвилин свічку треба витягти, протерти її ганчіркою і залишити сушитися. Важливо не встановлювати мокру свічку в автомобіль, оскільки це може спричинити коротке замикання або інші проблеми у роботі системи.

Як поміняти свічки запалювання в автомобілі

Якщо виявлено, що свічки запалювання покриті нагаром і автомобіль заводиться не відразу, рекомендується їх замінити. У наших автосервісах цю процедуру виконують за такою схемою:

 1. Знімають захисний кожух для доступу до свічок.
 2. Очищають свічки від бруду, щоб запобігти потраплянню його в свічковий колодязь.
 3. Акуратно відключають клему, щоб уникнути пошкодження кабелю.
 4. Використовують спеціальний торцевий ключ для викручування старих свічок.
 5. Установлюють нові свічки, уникаючи пошкодження різьби і теплообміну.
 6. Підключають клему до нових свічок.
 7. Після заміни всіх деталей встановлюють захисний кожух на місце.

Неправильне виконання цієї роботи може призвести до нестабільної роботи компонентів, що спричинить швидше утворення нагару на свічках запалювання. Щоб уникнути цього, механіки ТутСервіс Печерськ також:

 1. Оцінюють стан різьблення свічкового колодязя.
 2. Змащують посадкове місце діелектричним силіконовим компаундом.
 3. Перевіряють стан проводів і клем.
 4. Вимірюють опір ізоляції, який не повинен перевищувати 0,5 МОм.

Чи потрібно міняти свічки запалювання, якщо вони функціонують? Рекомендується здійснювати заміну планово, коли настає час їхньої підтримки. Щоб скористатися послугами нашого автосервісу, ви можете записатися на обслуговування через наш веб-сайт або зателефонувати. Наші досвідчені механіки перевірять компоненти на працездатність і замінять їх за потреби.

Rate this post