«Check engine» перекладається на українську «перевірте двигун», це індикатор на панелі приладів у вигляді мініатюри двигуна або просто напис. СТО на Печерске. Вона буває переважно двох кольорів: жовтий і червоний. Цей індикатор зазвичай позначає якусь несправність у двигуні та просить водія перевірити наявність зовнішніх або внутрішніх пошкоджень. Він може блимати або горіти постійно. Розберемося, що треба робити у такій ситуації.

Причини

Check engine зазвичай спалахує при запуску двигуна і він недовго горить, після гасне. Це проста передстартова перевірка, проте якщо він продовжує горіти після пари хвилин холостого ходу, то є ймовірність, що агрегат або інша частина автомобіля пошкоджені.

На питання чому горить “чек енджин” відповісти відразу неможливо, оскільки автомобіль – техніка складна. Тому якщо у машини спалахнув «check» панікувати відразу не варто, можливо стався збій у подачі живлення або один із датчиків міг вийти з ладу. У такому разі переконайтеся, що датчики несправні. Вони можуть пошкодитися після удару, сильних вібрацій, після їзди бездоріжжям. Варіантів, де могло пошкодитися багато, можливо просто відійшов контакт. Інша справа, якщо пошкодження проводки або датчиків не виявлено.

Найчастішими причинами чому горить чек двигуна:

  • Нещільно закрита кришка бензобака.
  • Неякісне паливо. Система здатна зреагувати на неякісне паливо, найкращим рішенням повністю залити нове.
  • Рівень олії у двигуні. Перевірте рівень щупом і перегляньте на наявність тріщин або чи є патьоки олії.
  • Проблеми з бензонасосом. Бензин може просто не надходити у потрібній кількості, перевірте роботу насоса.
  • Брудні форсунки. Вирішується прочищенням.
  • Свічки запалювання. Індикатор може спалахнути при проблемах зі свічками. Можливо, варто замінити.
  • Відсутність іскри в одному із циліндрів. Перевірити свічки, замінити за потреби.
  • Несправність каталізатора. Вирішується заміною.

Щоб визначити механічне пошкодження, постарайтеся згадати, наскільки давно ви заправляли машину, чи це не паливо. А також за якими умовами Ви їздили, якщо це дуже грубий асфальт, чи не бився автомобіль днищем, чи не було різких ударів, які могли нашкодити механічній частині.

Бувають і такі ситуації, при виїзді з автозаправки спалахує чек, у такому разі це неякісне паливо, погано закритий або зовсім не закритий бензобак.

У будь-якому випадку check engine позначає якусь несправність, якщо Ви боїтеся за автомобіль, рекомендується викликати евакуатор та перевірити машину на необхідність ремонту.

Чи можна їздити при індикаторі

У цьому думки фахівців розходяться, одні кажуть можна, інші ні. Догодити всім не можна, буде значно простіше, якщо знаєте, за яких обставин їздити не можна, а за інших можна, але остаточне рішення буде за Вами. Але рекомендацією буде наступне, якщо після перевірок на пошкодження проводки та датчиків нічого не виявилося, варто звернутися за допомогою евакуатора.

Коли їздити можна

Водити автомобіль з індикатором чек можна в тому випадку, якщо автомобіль ніяк не виявляє «симптомів» слабкості, а саме зниження потужності, знижені оберти, низький набір швидкості і т.д. прогрітися двигуну трохи довше, спробуйте трохи газувати та потримати високі обороти. Якщо після всіх цих дій двигун не видає дивних звуків, немає стуків, вібрацій яких не було до цього, можна ризикнути трохи проїхатися.

Під час перевірки автомобіля під час руху також не повинні видаватися сторонні звуки. Хід повинен бути плавним і без різких рухів, без посмикування і пропуску запалювання. Далі наберіть швидкості більше, прокотіться трохи зі швидкістю приблизно в 40-60 км/год. Якщо машина не видає дивні звуки, потужність гаразд і немає проблем, можливо, це просто помилка системи. Поїздки робити можна, з великою обережністю. Але при першій нагоді зверніться в сервіс.

Коли їздити не можна

На панелі приладів у деяких сучасних авто, можуть бути дві лампочки чек. Легку несправність означає жовта, більш серйозні пошкодження червона лампочка. Якщо горить кожна з них, і машина має знижену потужність, видає дивні звуки, двигун сильно хитає або він важко заводиться. А при їзді на невеликій швидкості агрегат продовжує стукати або перебіг авто неплавний, різкий, при спробах розігнатися агрегат глухне. То в такому разі категорично не можна користуватися транспортом.

Наслідки можуть бути різними, аж до клину поршнів. Тому при збігу зі списком вище звертайтеся за допомогою. Далеко Ви не поїдете.

Як прибрати індикатор

Найрозумніший спосіб – вирушити до автомайстерні. Якщо вважаєте, що це не так важливо, його можна прибрати як доступними способами, так і заморочившись. Але ігнорувати індикатор несправності не рекомендується, адже це може спричинити великі пошкодження.

Скидання живлення з акумулятора

Скинути індикатор можна, перезавантаживши систему, тобто знявши нульову клему з акумулятора на 15-30 с і поставити назад. Після бортового комп’ютера оновлюється, після помилка чек зникає. Це актуально у двох випадках: збій та проблема комп’ютера. Збій звичайний “глюк” системи, коли вона бачить те, чого немає. У другому випадку це якщо в блоці пам’яті біля бортового комп’ютера накопичилося багато помилок. Якщо ж скидання клеми не допомогло, значить Вам час відвідати автосервіс.

Перевірка кришки бензобака

Як уже говорилося раніше, проблема може ховатися за нещільно закритою кришкою. Але буває таке, що навіть при щільно закритій кришці чек продовжує горіти. Це може означати дві речі: порушена герметичність кришки паливного бака і потребує заміни; або якщо Ви порівняно недавно заправили автомобіль, це неякісне паливо почало згоряти в двигуні.

Перевірте свічки

Повністю вийміть свічки та оцініть їх стан за зовнішнім станом. Свічки можуть бути проблемою постійного горіння «чек». Вони можуть почати пропускати струм із-за нагару, який утворюється внаслідок згоряння палива з домішками металів або інших провідників струму. Система здатна реагувати на стан свічки, навіть у довжину іскри. Якщо відстань між електродами перевищила 1,3 мм, це вважається непридатною свічкою.

Датчики екології

Сучасні авто все частіше оснащуються датчиками чистоти, вони контролюють стан і якість технічних рідин. Наприклад, погана олія залита в двигун, цей індикатор загоряється при виявленні олії з якістю нижче середньої. А індикатор чистоти іноді виводять як значок check engine.

Азбука Морзе

Цей спосіб для автомобілів із традиційним типом запуску – замок запалювання з ключем, а якщо у двигуна старт через кнопку, то метод не для Вас. Вставляєте ключ у свердловину і поверніть на ACC, почекайте 1 секунду і поверніть у вихідне положення, зачекайте ще секунду і повторіть 3 рази. Так система має у 90% можливість перезавантаження та скидання індикатора.

Як доїхати до СТО при світлі Check Engine, чи можна їхати?

Однозначної відповіді немає, якщо не розібратися із симптомами автомобіля. Раніше вказувалося, за відсутності будь-яких зовнішніх дефектів, проблем зі стартом двигуна, сторонніх звуків та вібрацій, в принципі їхати можна, але саме у СТО.

Однак у випадку, коли автомобіль на швидкості і починає смикатися при русі, з боку капота чути звуки яких не було раніше, оберти падають або видно в дзеркалі темний дим із труби. Потрібно зупинитися та викликати допомогу, подальша поїздка може закінчитись капітальним ремонтом.

 

5/5 - (4 голосів)