Якщо ви не перший день за кермом, то, напевно, стикалися з таким поняттям, як «розвал-сходження». Можливо, ви десь чули про нього чи хтось вам радив туди поїхати. А може ви вже стикалися з ним, але так до кінця і не зрозуміли, яку послугу вам надали в сервісному центрі.

Ми зібрали найпопулярніші питання та вирішили дати на них максимально прості відповіді. Сподіватимемося, що це допоможе вам вчасно звернутися за техдопомогою та зберегти шини вашого автомобіля.

Послуга сход-розвалу на сайті.

Що це таке?

Розвал-сходження – це комплексна послуга по виміру та виставленню кутів установки коліс. Кут установки коліс – це градус розташування колеса щодо дорожнього покриття – його виставляє завод-виробник.

Що відбувається у сервісі?

Це з боку здається, що всі колеса знаходяться перпендикулярно до проїжджої частини, тобто рівно під кутом 90О, проте це не зовсім правильно. Багато виробників свідомо змінюють цей кут поліпшення динамічних характеристик. Отже, оптимальні кути всіх машин можуть відрізнятися. У сервісі їх виставляють безпосередньо під модель вашого автомобіля.

“Розвал”, “Сходження” – це взагалі що?

«Розвалом» прийнято вважати кут між вертикаллю та площиною обертання колеса. Розвал вважається негативним, якщо колеса спрямовані верхньою стороною всередину, і позитивним, якщо верхньою стороною назовні.

У свою чергу, «Сходження» – це сума кутів між площиною, яка проходить через центри коліс та поздовжньою віссю автомобіля.

Може звучати незрозуміло, розуміємо. Однак тут нема нічого складного. Становище коліс «будиночком» візуально нагадує наближення вершин один до одного. Наближення = сходження. Розбіжність у різні боки говорить сама себе.

Кастер?

Він же “Кастор” або мовою оригіналу “Caster angle” – це кут, утворений вертикаллю та проекцією осі повороту колеса на поздовжню площину автомобіля. При позитивному кастері вісь повороту колеса нахилена назад щодо напрямку руху, а при негативному – навпаки, дивиться вперед.

Коли потрібно скористатися послугою?

Якщо ви бачите, що шини на колесах нерівномірно зношуються – це вірна ознака того, що кути установки коліс з якоїсь причини порушилися. Під час тривалої експлуатації це нормально. Але якщо після надання послуги проблеми почалися через кілька днів чи тижнів – значить, вона або була некоректно або у машини є серйозні проблеми з підвіскою і потрібен детальний огляд.

Мені пропонують зробити «розвал-сходження» після робіт із підвіскою. Мені погоджуватися?

Обов’язково. Будь-яке втручання в кермо передбачає природне порушення заводських налаштувань. Інакше не буває.

Мені пропонують зробити «розвал-сходження» після шиномонтажу. Так треба?

Не обов’язково, проте гірше точно не буде.

Чи можна якось зробити його своїми руками?

Без спеціального обладнання навряд чи. Це ми ще нічого не говоримо про кваліфікацію, спеціально обладнане приміщення та знання того, «які крутити гайки».

Як довго надається послуга?

Загалом близько 1 години за умови, що підвіска справна. Якщо десь вам обіцяють надання послуги за 5 хвилин, рекомендуємо оминати цей сервіс.

Rate this post