Якщо транспортний засіб не заводиться в мороз, то можна вжити кількох заходів, щоб запустити силовий агрегат, наприклад:

  1. Перевірити контакт клем із АКБ.
  2. Помістити батарею у тепле місце.
  3. Зарядити АКБ.
  4. Розкачати батарею фарами.
  5. Запитати акумулятор від іншої машини.
  6. Завести з штовхача.
  7. Здійснити запуск із застосуванням спеціалізованого обладнання.
  8. Придбати нову АКБ.

Виконання кожної операції має свої особливості, про які краще зібрати відомості заздалегідь, щоб уникнути помилок, здатних завдати шкоди транспортному засобу або окремим його складовим. Автосервіс Печерськ. Водіям, які не знають, як завести машину в мороз, варто скористатися консультацією.

Перевірка контакту клем

Двигун може не запускатись, якщо клеми погано контактують з АКБ. Подібне явище може бути спровоковане надлишковим охолодженням. Однак труднощі можуть бути й у сприятливих кліматичних умовах. У будь-якому випадку цей момент потрібно перевірити насамперед.

Перенесення акумулятора в тепло

Якщо потрібно за порівняно короткий час заводити транспортний засіб, то правильно перенести батарею в тепле місце, попередньо демонтувавши її. Потрібно від 30 хвилин до 3 годин, щоб батарея, що завмерла, відігрілася.

При цьому неприпустимо АКБ нагрівати за допомогою джерела тепла в примусовому порядку. Подібна дія становить небезпеку для здоров’я та життя водія, а також самого акумулятора. За таких обставин підходить лише плавне та поступове відігрівання під впливом кімнатної температури.

Поповнення нестачі заряду за допомогою зарядки

Щоб оживити батарею подібним способом, потрібно хоча б годину часу. Заміна акумулятора автомобіля. Для цього батарею можна віднести додому або зарядити на місці. Обов’язковою умовою є підключення до електричної мережі.

При зарядці акумулятора авто обов’язковою умовою є від’єднання від клем машини. На їхнє місце необхідно приєднати затискачі зарядки. Підключенню потрібно приділити особливу увагу, оскільки неправильне виконання цієї дії не дозволить досягти сприятливого результату при вирішенні проблеми розряджання батареї.

Підбадьорити акумулятор за допомогою фар

Якщо потрібно завести замерзлу машину без демонтажу акумуляторної батареї, можна спробувати підбадьорити АКБ. Для досягнення сприятливого результату необхідно на 15-20 секунд запалити фари.

Далі необхідно провернути ключ у замку запалювання. Силовий агрегат транспортного засобу повинен запуститися, але якщо цього не сталося, необхідно почекати кілька хвилин і повторити описані дії з джерелами світла.

Якщо машина не заведеться після третьої спроби, можна зробити висновок про наявність серйозної причини. Часто в такій ситуації батарея розряджається занадто сильно – потрібно вживати інших заходів.

Прикурювання

Для досягнення сприятливого результату потрібно зняти рукавички з рук, підняти праву руку горизонтально, виставити великий палець. За допомогою такого жесту можна зловити машину, що проїжджає повз, і попросити водія допомогти завести ТЗ із сівшою батареєю.

Щоб досягти сприятливого результату, потрібно діяти так:

  1. Поєднати плюсову клему розрядженої АКБ з аналогічним компонентом зарядженої батареї. Інший провід фіксується на мінусовій клемі зарядженої АКБ, металевому сегменті ДВЗ прикуреного ТЗ. Мінусові клеми з’єднувати забороняється.
  2. Завести машину із зарядженою АКБ. На 2000 оборотах потрібно дати ТЗ попрацювати 20 хвилин.
  3. Завести автомобіль, якому потрібне прикурювання.

Якщо спроба увінчалася успіхом, то потрібно дати обом автомобілям попрацювати хвилин 5-10. Перед початком руху треба трохи газувати на неодружених оборотах.

Запуск із штовхача

Такий захід можна застосувати, якщо поблизу немає інших машин або вжиті раніше заходи не допомогли виконати запуск. Подібний спосіб пуску транспортного засобу підходить лише власникам, які використовують автомобіль із механічною коробкою передач. Присутність карбюратора під капотом також є бажаною.

Для подібного запуску потрібно дві людини та виконання необхідних дій у наступній послідовності:

  1. Повертається ключ у замку запалювання, утримується натисненням зчеплення.
  2. Включається перша чи друга швидкість.
  3. Машина розганяється до 10 км/год.
  4. Плавно відпускається зчеплення.

Якщо машину завести вдалося, необхідно дати їй попрацювати протягом 10 хвилин.

Загальні рекомендації та поради

Автолюбителям, які не хочуть витрачати багато часу на вирішення проблеми запуску машини в мороз, потрібно розуміти, що своєчасна профілактика допомагає уникнути труднощів при холодному запуску.

Щоб забезпечити спокійну зиму для ТЗ, потрібно вчасно зробити профілактичні дії. Змінити олію треба восени. Придбати рекомендується типи, що мають позначення, такі як 5W та 0W. Подібні мастильні матеріали не густіють, навіть коли температура за бортом опускається до -30 градусів.

Ще потрібно змінити паливний, масляний, також повітряний фільтри. До настання холодів рекомендується перевірити рівень електроліту та його щільність в акумуляторі.

При необхідності потрібно замінити омивач і антифриз, а також перевірити стан свічок запалювання. Обстеженню також підлягає бронепровід та ремінь генератора. Стан останнього також потрібно перевірити

5/5 - (3 голосів)